Teczki skórzane z czytnikiem linii papilarnych

Teczki skórzane z czytnikiem linii papilarnych

Dzisiaj chciałem przybliżyć czytelnikom jeden z najbardziej niestandardowych i ekskluzywnych produktów oferowanych przez portfelik.pl. Na myśli mam nesesery z zamkami na linie papilarne firmy Hongda Opto-Electron. Obecnie dostępne są 2 modele tych teczek: BC910 oraz BC910B. Wkrótce wprowadzimy do sprzedaży kolejny model oznaczony symbolem BC910C. Jest on nieco szerszy, w czarnym kolorze, z lekko zmienionym układem środka.

Zacznę od krótkiego opisu producenta tych teczek czyli Hongda Opto-Electron. Główna siedziba firmy, która zatrudnia około 400 wysoko wykwalifikowanych pracowników, mieści się w Changchun w północnych Chinach. Nie jest to bynajmniej organizacja, która nastawiła się na produkcję drogich zabawek. Firma specjalizuje się w szeroko pojętych zabezpieczeniach z czytnikami biometrycznymi. Opisywane teczki tylko są jednym z wielu zastosowań. Wiele poważnych firm zrezygnowało z tradycyjnych zamków, na rzecz tych produkowanych przez Hongda Opto-Elecron co świadczy o jakości i niezawodności produktów tej firmy.

W dalszej części tekstu postaram się odpowiedzieć na pytania jakie mogą być stawiane przez osoby zainteresowane produktem. Zacznę może od najważniejszej rzeczy czyli:

Gdzie znajduje się czytnik linii papilarnych i najważniejsze przyciski?

Jak otworzyć teczkę?

Z pozoru trywialne pytanie, ale osoba, która pierwszy raz widzi na oczy opisywany produkt może mieć z tym problem. Teczkę otwieramy przesuwając pokrywkę skanera i następnie gdy zaświeci się zielona dioda naciskamy przycisk otwarcia. Taka operacja wystarczy do otwarcia niezaprogramowanej teczki (bez wgranych odcisków palców). W momencie, gdy produkt zabezpieczono (poprzez wgranie odcisku palca), po przesunięciu pokrywki skanera i zapaleniu się czerwonej diody należy przyłożyć palec do czytnika i w ten sposób zwolnić blokadę zamka. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk otwarcia i teczka się otworzy.

Co się stanie jeśli np. skaleczymy palec i system nie będzie w stanie poprawnie zweryfikować naszych linii papilarnych?

W takim przypadku zalecane jest podłączenie teczki do komputera i zmiana odcisku palca na inny. Teczkę można zawsze otworzyć w trybie on-line.

Czy jest możliwe korzystanie z teczki bez wgranych odcisków palców?

Tak. Teczkę możemy programować np. tylko w trakcie wyjazdów służbowych, a na co dzień korzystać z niej bez żadnego zabezpieczenia.

Czy jest możliwość obejrzenia teczki przed dokonaniem zakupu?

Tak. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli chodzi o ten produkt, oprócz walorów estetycznych, znaczenie mają jeszcze aspekty użytkowe. Nie robimy żadnych problemów z umówieniem się na prezentację. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i objaśnimy szczegółowo obsługę teczki. Klienci z dalszych zakątków kraju mają oczywiście 20 dni na zapoznanie się z produktem i – w razie niespełnienia ich oczekiwań – jego zwrot.

Mam nadzieję, że tym krótkim tekstem w jakimś stopniu wyjaśniłem pewne kwestie dotyczące tych niecodziennych neseserów. Zapraszam do komentowania.